ITC413-PW4D-IZ3 - IP kamera ANPR / LPR, 4 Mpx, 8-32 mm, IR do 60 m, AI - Dahua
Kod: EC-31169


Srodni proizvodi
Detaljan opis proizvoda
Kamera ANPR (čitajući registarske oznake) ITC413-PW4D-IZ3 - Dahua
Mrežna kamera ITC413-PW4D-IZ3 je model s rezolucijom 4 Mpx s podesivim objektivom 8-32mm s motozoomom. Uređaj pripada seriji kamera ANPR / LPR (prepoznavanje registarskih oznaka), namijenjenih za čitajući registarske oznake vozila. Pored toga, kamera se odlikuje i nizom funkcija inteligentne analize slike (AI).
Koristiti u kameri senzor veličine 1/1,8" i niz funkcija poboljšanja slike (npr. WDR 140db) osiguravaju glatku i dinamičnu sliku u svim vremenskim uvjetima, kako uz prisustvo prirodnog, tako i umjetnog osvjetljenja. Kućište kamere izrađeno je u standardu zaštite IP67 i klasi mehaničke tvrdoće IK10.
Dodatno, ovaj model opremljen je relejnim izlazima i utorom za SD karticu do 256 GB, što omogućava rad u načinu autonomnom (ne zahtijevajući snimač) - lista vozila (bijela lista, crna lista – do 10.000 registarskih oznaka) tada se stvara izravno u memoriji kamere, koja putem relejnih izlaza sama kontrolira vrata ili rampu.
Tehničke karakteristike:
- Senzor: 1/1.8" CMOS Progressive SCAN
- Rezolucija: 4Mpx 2688 × 1520
- Objektiv: 8-32mm M-Zoom
- Osjetljivost: 0.001 Lux
- Komprimacija slike: H.265+/ H.265/ H.264/ H.264/ MJPEG
- FOV (Polje pogleda): horizontalno 39.9° do 15,1°, vertikalno FOV 21.8° do 8.5°, dijagonalno FOV 46.6° do 17.4°
- IR reflektor: 60m
- Utor za SD karticu: Da, do 256GB
- Izlaz/ulaz relejni: 2/2
- Wiegand sučelje: Da, x1
- Alarm ulaz: x2
- Alarm izlaz: x2
- RS-485: Da
- Ugrađeni mikrofon: Da
- Ugrađeni zvučnik: Da
- Memorija oznaka: do 10000 zapisa
- Inteligentna analiza slike: Da
- Prepoznavanje registarskih oznaka: Da, domet do 20m
- Max. brzina prepoznavanja oznaka: 120 km/h
- Klasa zaštite: IP67
- Klasa otpornosti na udarce: IK10
- Radna temperatura: od -30°C do 60°C
- Napajanje: 12V DC, PoE
- Dimenzije: 396.0 × 120.8 × 127.8 mm
- Težina: 3.2kg
Prepoznavanje registarskih oznaka
Funkcija ANPR/LPR
Model ITC413-PW4D-IZ3 opremljen je funkcijom LPR (prepoznavanje registarskih oznaka), koja omogućava kameri automatsko prepoznavanje registarskih oznaka vozila te njegove boje, tipa, čak i modela. Tehnologija LPR je napredno rješenje koje koristi algoritme učenja mašine za postizanje najviše moguće učinkovitosti u čitanju brojeva s oznaka. Ona se prvenstveno koristi u sustavima kontrole pristupa, npr. na parkiralištima ili u zonama koje zahtijevaju kretanje autoriziranim vozilom. Povezivanjem funkcije LPR s određenim pravilom alarma, kamera ima mogućnost kontrolirati gotovo bilo koji automatizacijski sustav (npr. rampu ili vrata), a također može obavijestiti zaštitarsku službu o pojavama vozila izvan autorizirane liste ili vozila označenih kao tražena.
Zahvaljujući sustavu klasifikacije vozila (model, boja) kamera osigurava mogućnost brzog pretraživanja događaja korištenjem inteligentnih filtara, značajno olakšavajući pronalazak konkretnog dijela video materijala.
Inteligentna analiza slike
Izbjegavanje lažnih alarma
Kamera ITC413-PW4D-IZ3 iz serije LPR koristi tehnologiju temeljenu na umjetnoj inteligenciji. Implementirana tehnologija inteligentne analize slike u kamerama i snimačima Dahua omogućava značajno smanjenje lažnih alarma. Uređaj koristi tehnologiju učenja mašine kako bi još bolje klasificirao prepoznate objekte. Nakon konfiguracije kamere, u stanju smo aktivirati alarm samo kada čovjek/vozilo pređe liniju ili uđe u područje detekcije. Uređaj također posjeduje funkciju brzog pretraživanja. Zahvaljujući snimljenim slikama svakog objekta, kamera ga može kategorizirati, a zatim lako i brzo pronaći. Izvanredne funkcije, kao i učinkovitost i radna sposobnost, čine sustav AI u kombinaciji sa sustavom za prepoznavanje registarskih oznaka vrlo ugodnim za korištenje.
Daljinska konfiguracija i upravljanje
Povezivanje P2P putem oblaka
Za realizaciju povezivanja na mrežu, kamera koristi standardno Ethernet sučelje (samo-adaptivno) brzine 10/100/1000 Mbps. Ova veza omogućava konfiguraciju rada, modifikaciju parametara slike te prikaz uživo i reprodukciju snimaka (kamere s utorom za microSD). Povezivanje se može realizirati na tri različite platforme:
- program Smart PSS, DSS Express, DSS PRO - namjenski softver za upravljanje videonadzorom, koji omogućava napredne modifikacije cijelog sustava te upravljanje parametrima detekcije događaja i inteligentne analize slike
- internet preglednik WEB - omogućava brzo uspostavljanje veze koristeći IP adresu kamere, pružajući pristup punoj funkcionalnosti uređaja. Za Dahua sustave preporučuje se korištenje preglednika Internet Explorer.
- mobilna aplikacija iDMSS / gDMSS - mobilna platforma za iOS i Android, koja omogućava prikaz uživo, reprodukciju snimaka i primanje obavijesti o događanjima unutar sustava. Platforma DMSS koristi povezivanje putem oblaka, što eliminira potrebu za preusmjeravanjem portova na usmjerivaču
Korištenje oblaka za uspostavljanje veza između sustava i korisnika omogućava pristup i konfiguraciju kamere s bilo kojeg mjesta s pristupom internetu - i na mobilnim uređajima i na stacionarnim (PC, Laptop).
Tehnička specifikacija:
| ITC413-PW4D-IZ3 | |
|---|---|
| Kamera | |
| Senzor | 1/1.8" CMOS Progressive Scan |
| Standard prijenosa | IP |
| Maks. rezolucija | 4Mpx @2688x1520 |
| Osjetljivost | 0.001 Lux@F1.6 (Boja, 30 IRE) 0.0002 Lux@F1.6 (B/W, 30 IRE) 0 Lux (Osvjetljivač uključen) |
| Vrijeme otvaranja zatvarača | 1/25s~1/10,000s |
| Način spore zatvarače | podržano |
| Fokus | Automatski |
| Objektiv | 8-32 mm Motozoom |
| Kut snimanja | horizontalno FOV 39.9° do 15.1°, vertikalno FOV 21.8° do 8.5°, dijagonalno FOV 46.6° do 17.4° |
| IR reflektor i bijela svjetlost | |
| Domet IR | do 60m |
| Valna dužina IR | 850 nm |
| Komprimacija slike | |
| Komprimacija videa |
|
| H.264 | Temeljni profil/ Glavni profil / Visoki profil |
| H.264+ | Glavni tok |
| H.265 | Glavni profil |
| H.265+ | Glavni tok |
| Bitrate videa | H.264B: 2,179 kbps–13,074 kbps H.264M: 2,179 kbps–13,074 kbps H.264H: 2,179 kbps–13,074 kbps H.265: 2,179 kbps–13,074 kbps MJPEG: 6,537 kbps–39,223 kbps |
| Pametne funkcije | |
| Perimetralna zaštita | Prekoračenje linije, kršenje zone |
| Detekcija izuzetka | Promjena scene, promjena fokusa |
| Način prepoznavanja | ANPR - Prepoznavanje registarskih oznaka |
| Statistika | nema |
| ROI | 4 fiksne regije za tok 1,2 i 3, dinamičko praćenje |
| Ulični promet i detekcija vozila | |
| Točnost detekcije |
|
| Bijela i crna lista vozila | do 10000 zapisa |
| Rad bez prepoznavanja | Da |
| Prepoznavanje registarskih oznaka motocikala | Da, samo način kontrolne točke |
| Slika | |
| Maksimalna rezolucija | 2688 × 1520 |
| Glavni tok |
|
| Tok 2 |
|
| Tok 3 |
|
| Funkcije poboljšanja slike | BLC, HLC, 3D DNR, Defog, EIS, korekcija dezintegracije objektiva |
| Postavke slike | Rotacija, zasićenje, svjetlina, kontrast, oštrina, AGC, |
| Način Dan/Noc | Automatski, uzrokovan alarmom, raspored, ručno |
| Mreža | |
| Mrežno sučelje | 1x RJ45 Ethernet 10/100/1000 Mbps samo-adaptivno |
| Mrežni protokoli | HTTP; Https; 802.1x; TCP; ARP; RTSP; RTP; UDP; RTCP; SMTP; FTP; DHCP; DNS; IPv4/v6; NTP; SFTP;DDNS; SNMP; PPPoE |
| Alarm uređaja | Detekcija pokreta, sabotiranje videa, neovlašteno prijavljivanje, isključenje mreže, punjenje HDD, izuzetak HDD, alarm za detekciju registarskih oznaka s liste |
| API | ONVIF (Profil S/Profil G/Profil T); CGI; ITSAPI; P2P |
| Daljinsko upravljanje | DSS Pro; DSS Express; Cybercity; Smart PSS |
| Sučelje | |
| Izlazno audio | 1x RCA priključak |
| Komunikacija | 1x RJ45 10M/100M/1000M Ethernet |
| Ulazi/Izlazi alarma | 2/2 |
| Wiegand | Da |
| RS-485 | Da |
| Ugrađeni mikrofon | Da |
| Ugrađeni zvučnik | Da |
| Utor za SD karticu | Da, SD/SDHC/SDXC do 256 GB |
| Općenito | |
| Napajanje |
|
| Klasa zaštite | IP67 |
| Klasa otpornosti na udarce | IK10 |
| Temp. rada / Dopuštena vlaga |
|
| Dimenzije | 396.0 × 120.8 × 127.8 mm |
| Težina | 3.2kg |
Dodatni parametri
| Kategorija: | IP kamere |
|---|---|
| Težina: | 0.5 kg |
| EAN: | 6923172581396 |
| Hmotnost: | 3.2kg |
Budite prvi koji će objaviti članak na ovoj stavci!
Budite prvi koji će objaviti članak na ovoj stavci!
